- O nas -

Restauracja  powstała 14 lat temu. Latami funkcjonowała jako restauracja libańska. Serwowano tu tylko orientalne dania i shishę. Alladins – taką nosiła nazwę – zyskał sobie mnóstwo  klientów, którzy z czasem stali się stałymi gośćmi restauracji. Z szacunku do nich lokal po przejęciu przez nowych właścicieli ( w kwietniu 2017 r.) pozostał w charakterze orientalny.

Biorąc jednak pod uwagę  wymagania współczesnego klienta – zdrową kuchnię oraz rozszerzenie menu o potrawy wegetariańskie zmieniono charakter restauracji na marokański. Kuchnia Maroka jest jedną z najbogatszych w przyprawy i składniki kuchni świata. Serwuje się tu różnorodne mięsa: wołowinę,  cielęcinę, baraninę, jagnięcinę i drób oraz  różnorodne warzywa i oleje z oliwek, kokosu, ryżu i sezamu, dzięki temu jest ona bardziej zbliżona do kuchni śródziemnomorskiej – jednej z najzdrowszych kuchni świata.

Aktualnie kuchnia Alladyna podaje także szereg przystawek marokańskich bądź inspirowanych tą kuchnią oraz słodkości Maroka w postaci ciast – oprócz tradycyjnej dla lokalu Namury także migdałowe i kokosowe ciasto marokańskie. W soboty lub na specjalne zmówienie podajemy także robiony przez szefową tort bezowy o różnych smakach i dekoracjach. W naszej ofercie nie brakuje także dań dla dzieci. W menu jest rozdział zatytułowany : Specjalności kuchni marokańskiej gdzie króluje tradycyjny Tajine jagnięco- daktylowy oraz Pastilla.

W kwietniu 2018 roku restauracja przeszla Kuchenne rewolucje z Panią M. Gessler, pozostała jednak restauracją marokańską z nieco zmodyfikowanym menu. Wnętrza Alladyna zostały rozjaśnione i nadano im specyficznego marokańskiego charakteru. Nadal króluje tu tajine, w roli głownej – zmodyfikowany przez Panią M. Gessler – Tajine jagnięco – daktylowy z figami i migdałami oraz potrawka Baba ganoush.

Dbając o orientalny charakter restauracji i specyficzny klimat często w soboty odbywają się u nas pokazy : tańca brzucha, tańca z pojami, występy połykacza ognia. W krajach orientu w ważnych chwilach życiowych kobiety dekorują sobie ciało rysunkami z henny. Jest to tradycyjna sztuka zwana mehendi. W ramach częstych wydarzeń w naszym lokalu kobiety na zamówienie lub w gratisie przy zamówieniach otrzymują przepiękny rysunek henną wykonany przez współpracującą z nami artystkę.

W Alladynie organizujemy także na specjalne zamówienia różne imprezy okolicznościowe: urodziny, rocznice, wieczory panieńskie i kawalerskie, które często urozmaicane są pokazami odbywającymi się w lokalu. Istnieje także możliwość telefonicznego zarezerwowania stolika oraz jedzenia a także zamawianie poprzez Pyszne.pl i Lunch 24.

* * *